Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Easy Valve anebo Solid Valve

Při zakupování vaporizérů Volcano se musíte rozhodnout o tom, který model si chcete koupit (Volcano Classic nebo Volcano Digital). Dostanete na výběr také dva odlišné systémy ventilů: Solid Valve a Easy Valve. Sestavili jsme pro vás seznam výhod a nevýhod, díky čemuž se můžete informovaně rozhodnout:

 Easy Valve or Solid Valve for the Volcano Vaporizer


Easy Valve

Do navržení ventilu Easy Valve byla investována značná doba výzkumu a uvažování. Už více není nutná údržba, čištění a připojování nového balónku k ventilu, což šetří čas, který tak můžete využít efektivněji… třeba využíváním vaporizéru! Balónek je již připojen k ventilu, který lze okamžitě připojit k vaporizéru. Když se už více balónek nebude dát použít, jednoduše ho zahodíte a začnete používat nový - brilantní! Se soupravou Easy Valve dostanete také 5 balónků, plnicí komoru a 3 horní a spodní clony - každý balónek vydrží přibližně rok každodenního používání. Komora Easy Valve je také mírně širší než komora Solid Valve, následkem čehož je rychlejší odpařování z důvodu většího odpařovacího povrchu. Negativem Easy Valve je to, že balónky jsou vyrobeny předem, proto si nemůžete přizpůsobit jejich velikost a také je budete muset později vyměnit. Jak jsme zmiňovali již dříve, balónek vydrží přibližně rok, což je není tak špatné, ale v dlouhodobém horizontu to může ve srovnání se sadou Solid Valve vyjít dráž.

 

Easy Valve for the Volcano VaporizerEasy Valve for the Volcano Vaporizer


Solid Valve

Solid Valve je originální a standardní ventil pro vaporizér Volcano. Součástí soupravy jsou 3 metry balónového materiálu, pomocí kterého si mohou uživatelé vytvořit své vlastní balónky s velikostmi, jaké jim vyhovují. Standardně lze z tohoto materiálu vyrobit 5 - 6 balónků. Pokud byste například chtěli větší balónky, je to také možné, ale materiál vám postačí pouze na přibližně 3 balónky. Opět to vše závisí na vašich preferencí. Souprava balónků by měla být nahrazena po vyčištění ventilu, přičemž každý balónek stačí na přibližně 50 - 100 použití. Místo oficiálního materiálu na balónky Volcano můžete použít také jakékoliv tepelně odolné sáčky do trouby, které jsou levnější - ujistěte se však, že používáte tepelně odolné sáčky a NE plastové sáčky na potraviny. Nevýhodou je, že první balónky mohou být mírně náročnější na výrobu a ventil se hůře čistí a vyžaduje více údržby (z důvodu vyššího počtu součástí). Při používání po čase vznikne ve ventilu lepkavé reziduum, ale pravidelná údržba uchová ventil v dobrém stavu.

 

Solid Valve for the Volcano Vaporizer

 

Easy Valve –  Výhody a nevýhody

Výhody

Nevýhody

Není potřeba čistění ani údržby Nakupování nových částí může být v dlouhodobém horizontu dražší
Plnicí komora má větší povrch, což zabezpečuje rychlejší tvorbu páry

Předem vyrobené balónky znamenají, že nemůžete přizpůsobit jejich velikost


Solid Valve –  Výhody a nevýhody

Výhody

Nevýhody

Můžete si přizpůsobit preferovanou velikost balónku Vytvoření balónků může být zpočátku složité
Nové balónky se dají vyrobit ze standardních sáčků do trouby, což je cenově výhodnější Z důvodu vyššího počtu dílů je nutná pravidelná údržba a čištění