Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Flowermate UNO

3 899 Kč
Flowermate UNO
Flowermate UNO Flowermate UNO - Front Flowermate UNO - Chamber Flowermate UNO - Size Flowermate UNO - Included Flowermate UNO - Front Flowermate UNO - Top Flowermate UNO - Charging Dock Flowermate UNO - Box
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
3 899 Kč
3 899 Kč


Zajistíme Vám nejnovější modely vaporizérů. Obdrželi jsme toto množství Flowermate UNO dne 10 čer. 2019.

4.4
Číst 27 Recenze | Napište recenzi

Flowermate UNO je všestranný vaporizér navržený tak, aby byl vhodný jak pro bylinné oleje, tak koncentráty. Jeho součástí je displej OLED, díky kterému můžete zkontrolovat stav baterie, teplotu a informace o spalování. UNO je lehké a kompaktní, díky čemuž s ním můžete jednoduše cestovat a využít všechny funkce v jednom balení. UNO navíc disponuje plnou kontrolou nad teplotou mezi 60 °C až 230 °C, s automatickým vypínačem, který dále šetří stav baterie. Jeho součástí je dále otočný magnetický náustek, díky kterému je doplňování ještě jednodušší. Pokud budete chtít výpary ochladit můžete navíc připojit vodní dýmku, adaptér je součástí zařízení.


Dostupné v Černé barvě.

Parametry

 • Úplné ovládání teploty
 • Šetřič baterie
 • Automatický časovač vypínání
 • Adaptér pro vodní dýmku
 • Víceúčelové (koncentráty, byliny, oleje)
 • Lehký design
 • Vyměnitelná 1800 mAh baterie

 

Doplňky (součástí výrobku)

 • 1800 mAh baterie
 • Nabíječka
 • 5x filtr náustku
 • 2x filtr komory
 • Podložka
 • Balící pomůcky
 • Štětec
 • Adaptér pro vodní dýmku
 • USB kabel

 

Víceúčelový design

Flowermate UNO je výkonný vaporizér, který je zároveň lehký a přenositelný. Vaporizér vysoké kvality, který kombinuje to nejlepší z vapování do jednoho produktu, díky tomu si můžete Flowermate užít na výletech nebo při každodenním využívání, navíc se diskrétně vejde do vaší kapsy. Mezi jeho mnohé vlastnosti patří například možnost si užít jak byliny, tak koncentráty nebo oleje. Jednoduchým přepojením se můžete přenést ze světa květin a příchutí do hladkých tónů a hutného dýmu vysoce kvalitních koncentrátů. UNO navíc obsahuje podložku pro koncentráty, díky které si můžete vybrat každý den to, co vám nejvíce vyhovuje. Vaši jedinou volbou je se rozhodnout, na co máte daný den chuť. Tuto úroveň svobody u jiných modelů nenajdete. 

 

Jednoduchý přechod

Díky opravdu jednoduchému způsobu pro přechod se můžete jednoduše přepnout z jednoho produktu na druhý v rámci několika minut, ať již máte chuť na cokoliv. UNO má navíc možnost přidat další možnosti dle vašich preferencí a chutí. Jednoduchým způsobem můžete také připojit adaptér vodní dýmky pro 14 mm/19 mm průměr, díky čemuž jste jen jedno připojení od úplně nového zážitku.

  

Pohodlí

Flowermate UNO používá otočný magnetický náustek, díky kterému je doplňování jednodušší a díky kterému nepřijdete ani o kapku produktu. V případě, že není náustek používaný, je uložený v pevné pozici, vhodné pro přenositelnost.

 

Baterie s dlouhou výdrží

Díky dlouhotrvající baterii 1800 mAh se nemusíte obávat, že vám dojde “šťáva”, baterii navíc můžete nabít do plné kapacity za méně než dvě hodiny. A pro ještě větší pohodlí je UNO vybaveno automatickým vypínáním, které přidává na bezpečí. Při rozměrech 13,6 x 6,7 x 3,5 cm je Flowemate UNO dostatečně kompaktní a robustní na každodenní použití, a to i na cestách. Pohodlně se vám vejde do dlaně a jeho váhy si za dlouhé hodiny nošení v kapse ani nevšimnete.

  

Digitální displej

OLED displej (takový, jako se používá v chytrých telefonech) je digitální informační panel, který ukazuje současnou teplotu, stav baterie a stav zahřívání. Všechny informace máte na dosah ruky. OLED displej je krásně přehledný a může být dokonce i otočen. Na displeji se navíc nachází tlačítka pro jednoduché nastavení teploty za pomocí šipek v rozmezí 60 °C–230 °C.

 

Jednoduché použití

Výhoda UNO je jeho rychlost. Optimální teploty dosahuje za méně než 30 vteřin, vapování si tak užijete během chvilky. Flowermate navíc používá haptický sensor, který vás upozorní na připravenost přístroje k použití. Najdete také vbudovanou ochranu proti zkratům, která dále chrání Flowermate UNO. Tento přístroj zaručuje jednoduchost, přenositelnost a multifunkčnost se kterou si užijete bylin, olejů a koncentrátů.

 

Stylový

Design Flowermate UNO je nabízen v elegantním černém pouzdře a s komorou z nerezové oceli, na přední straně najdete také USB port. Tento výrobek je navíc úzký a hladce se vám vejde do dlaně. V té vám bude příjemná také textura pokrývající přístroj. Jeho další součástí je velký a přehledný displej s otočným náustkem.

  

Záruka

Všechny Flowermate výrobky zakoupené u MagicVaporizers jsou nabízeny s 2letou zárukou (6měsíční pro baterii), která je omezena na běžné používání.

Další informace

Dokáže vaporizovat Směsi, Oleje, Vosky
Výrobce Smiss
Velikost (délka x šířka x výška) 13.6 x 6.7 x 3.5 cm
Hmotnost vaporizéru 561 g
Styl Black
Zdroj napájení 1800 mAh battery
Zahřívací prvek Full Convection (Steel Chamber)
Způsob přesouvání páry Direct
Země výroby China
Záruka 2 years, 6 months on the battery

Recenze položky Flowermate UNO

Průměrné hodnocení:

4.4 Založeno na 27 hodnocení
 • 5 Star
   18
 • 4 Star
   4
 • 3 Star
   4
 • 2 Star
   1
 • 1 Star
   0

I approve :)

S. Olszewska
Purchased the Uno and delivery and customer service was flawless. No complaints so far. The flavor is amazing and the clouds are really dense. This is one of the best performing portable vapes that I own. Also, I sort of refer to it as a social device since it can keep up with my social circles. It is a great way to meet friends and enjoy a night out. With its price, the uno can hold its own amongst other more expensive vapes. Throughout my time with the uno, I have never experienced the mouthpiece getting hot, which was a worry since material seemed plastic. So good one, flowermate!

Nr1

Vilmundína
The uno is a gift that is meant to be shared. From its relatively affordable price to its solid performance, this is top-shelf portable vape. Some of the things I really loved about the Uno was the replaceable battery and the easiness with which this baby functions. There is an OLED screen that controls and displays temperature so using the device – from loading to taking hits doesn’t require rocket science. The uno is heavier than its counterparts but that weight is not burdensome, it is made just right. I think this is why they named this vape uno, because it has a strong fighting chance at being number 1.

Great device!

Maniak
From the ordering, to the delivery, to the unboxing, and to actually using the device, my experience with the flowermate UNO has been flawless and great. The accessories that came with it were really great, considering that the price was affordable enough. I would recommend reading through the instructions manual before using the UNO, or any vape for that matter. It helps me get acquainted with the device and prevent any preventable damage. The UNO, for example, has instructions for pre-burning. These things are helpful to make the device longer and running at top quality. Finally using the UNO reaffirmed my decision that this was indeed a worthwhile purchase.

So far, so good with my UNO.

T
Satisfied with most of its functions and the variety is excellent. I was already very interested with it when it came up considering this device can handle herbs, oils, and even for water tool. I was actually considering getting a vape pen because it just automatically looks stealthier and more stylish, but paused to reconsider UNO because of its features and price. I think this vape is a practical choice. Seriously, this device can work it and make sessions more enjoyable. Big up to MagicVaporizers for a quick delivery and helpful support!

Good value

D.A. Chestnut
It is a bit on the heavier side but I do not mind it since I am liking the feel of it. The build is solid. Battery performance is good, better than most portable vapes. It also has a replaceable battery so this a plus for me, though you have to buy it separately of course. Happy to make the additional purchase since it is within my budget range. Flavor is really good. Initially, great conduction and heating time is really good. Mouthpiece also maintains coolness and doesn’t get too hot at the end of sessions.

Using this vape for several months now and it slaaaays!

Nicholas
The flowermate UNO is a device that I highly recommend. Given my budget and after careful thinking, plus compare and contrast with other devices in the same price range, and voila! Finally decided on the UNO! No regrets! Aside from the good and reasonable price that comes with a ton of perks, this vape does not lag in performance. Let’s talk about the options first. Herbs or oils? UNO’s got it. Want to use a bong? UNO’s got it. Replaceable battery and easy, fast charging? UNO’s got it. Not to mention that fast heating time and the amazing vapor quality.

Good for beginners

Namaste
I am fairly new to the vaping scene and I must say that the flowermate UNO is a great device to get started with. It is easy to use and the controls are accurate and easy to figure out. The UNO has a beautiful OLED screen for display, it has a haptic feedback that makes you realize how fast the heating time is, and it has accurate temp controls. The Uno also works for both herbs and concentrates and for this price, I think this is already a wonderful extra. The UNO is an outstanding device that delivers quality vapor and promises an amazing vaping experience. You will not be disappointed. It is very cute too!

Does the job

Denots <--
I am a bit paranoid with the build and the material used for vapes. Decided to buy the flowermate UNO since it covers all my essential concerns such as ease of use, vapor quality, battery life and all-around portability. I was a bit concerned with the mouthpiece being made of plastic but performance easily trumps up most of my concern. It is not my main vape actually but I think the UNO is a cut above the rest. This devices is a cloud machine, that much I can tell you. Vapor quality is also smooth and for its price, I think it is worth a shot.

Numbero uno

Rn
This vape lives up to its name. With a variety of choices, the flowermate UNO has the guns to be at top spot. I find it has very good vapor quality and the feel of the vape itself is really solid. I quickly found out that this is a real cloud machine! Such dense clouds! So if that is your scene, then UNO is a good choice. I like the UNO very much. It is a friendly and a reliable portable vape. I think you cannot go wrong with choosing the UNO, and you can do a background check with flowermate as well, and you’ll see they have already produced a long line of great vapes. I am highly recommending this.

Runs like a well oiled clock!

Cloudmaker
It is hard not to like the flowermate UNO. It is so versatile and can accommodate many of your needs for the price of just one vaporizer. I’d say take it! Seriously though, the UNO is made to please. It can be used for herbs and concentrates, it has swappable batteries, it is very portable and stealthy, it has a bong adapter and it heats up quite fast. It is a very competitive device in today’s vape market. Vapor quality is also really good and tasty. For those looking for portable vapes with good prices and an amazing performance, the UNO is your guy.

Položky 110 z celkem 27

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Napište vlastní recenzi

Píšete recenzi o: Flowermate UNO

Jak hodnotíte tento produkt? *