Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Flowermate V5.0S Pro

3 299 Kč

4 599 Kč Ušetřete 1 300 Kč

Flowermate V5.0S Pro
Flowermate V5.0S Pro - Blue Flowermate V5.0S Pro - Side Flowermate V5.0S Pro - Top Flowermate V5.0S Pro - Bottom Flowermate V5.0S Pro Flowermate V5.0S Pro - Back
 •  
  Černé
 •  
  Modré
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

3 299 Kč

4 599 Kč Ušetřete 1 300 Kč

3 299 Kč

4 599 Kč Ušetřete 1 300 Kč


Zajistíme Vám nejnovější modely vaporizérů. Obdrželi jsme toto množství Flowermate V5.0S Pro dne 15 Mar. 2018.

4.3
Číst 14 Recenze | Napište recenzi

Flowermate V5.0S Pro je diskrétní 3-v-1 přenosný vaporizér pro suché byliny, vosky a oleje. Díky výkonným bateriím od Samsungu má nejkratší zahřívací dobu ze všech Flowermate vaporizérů. Má plně oddělěné vedení vzduchu, vedoucí přímo od zahřívací komory do náustku, oddělený od elekronických součástí, což mu umožňuje dodávat čisté a kvalitní výpary. Náustek je vyroben z teplu odolného borosilikátového skla a může být diskrétně skryt přímo uvnitř zařízení.


Další výhodou Flowermate V5.0S Pro je jeho velmi snadná ovladatelnost. Vložte náplň dle vaší volby do vaporizéru, a u digitálního OLED-displeje  za pomocí plus a mínus tlačítek nastavte teplotu mezi 40° C - 230° C dle svého přání. Zapněte zahřívání a za 30 vteřin již můžete začít natahovat kvalitní výpary. Jiné vaporizéry v této cenové kategorii mají obvykle nízkou autonomii, ale Flowermate V5.0S Pro se svými dvěma vysoce kvalitními zabudovanými bateriemi Vám umožní až 2.5 hodiny nepřetržitého použití.


Dostupný v černé a modré barvě.

Vlastnosti

 • Nastavitelný tok vzduchu
 • Plně oddělěné vedení vzduchu
 • Digitální ovládání teploty
 • Vyroben z vysoce kvalitních materiálů na lékařské úrovni
 • OLED Displej
 • Kapacita baterie 2.5 hodiny
 • Teplotní rozsah  40°C – 230°C
 • Praktické úložné místo

 

Doplňky (Zahrnuty)

 • Skleněný náustek
 • 5 nerezových sítek
 • Nabíječka
 • Zásobník na tekutinu/vosk
 • Zásobník na suché byliny
 • Čistící pomůcky
 • Balící pomůcky

 

Vylepšený Flowermate V5

Flowermate V5.0S Pro umí vše co V5.0, ale lépe. Díky novému LCD displeji, rychlejšímu rozehřívání, delší životnosti baterií, vylepšené zahřívací komoře, digitálnímu ovládání teploty a nové maximální teplotě (230°C) zcela jednoznačně předstihuje své předchůdce. Nově v této verzi též ukazuje kolik kapacity baterií ještě zbývá, což vám vždy umožní včas naplánovat, kdy je vhodná chvíle na jejich dobití. 

  

Maximální životnost baterií

Vybaven dvěma 2600 mAh Samsung bateriemi, FlowerMate V5.0S Pro vám umožní nepřetržitý provoz až 2.5 hodiny (~10 plných cyklů). Málo dalších produktů se s tímto může měřit, a ty, které mohou, stojí o mnoho více.

 

Multi-funkčnost

Flowermate V5.0S Pro má vyměnitelné zásobníky, což znamená, že můžete odpařovat jak sušené byliny, tak koncentráty ve formě vosků a tekutin. Zahrnuty jsou dva různé typy zásobníků, zásobník na sušené byliny a zásobník na tekutiny/vosky.

 • Zásobník na sušené byliny je praktický na odpařování suchých rostlin na cestách, i když za normálních okolností není třeba používat zásobník na suchý materiál.
 • Zásobník na tekutiny/vosky by měl být použit vždy při použití koncentrátů, jako např. vosků nebo olejů. Umístěte váš koncentrát do tamponu zásobníku z přírodní bavlny a poté vložte zásobník do vaporizéru.
 

Záruka

Všechny Flowermate výrobky zakoupené u MagicVaporizers mají záruku 2 roky (6 měsíců na baterie), s omezením na normální použítí zařízení.

Další informace

Dokáže vaporizovat Směsi, Oleje, Vosky
Výrobce Smiss
Styl Black or Blue
Zdroj napájení Battery
Zahřívací prvek Conduction (Ceremic Heating Element)
Způsob přesouvání páry Direct
Země výroby China
Záruka 2 years

Recenze položky Flowermate V5.0S Pro

Průměrné hodnocení:

4.3 Založeno na 14 hodnocení
 • 5 Star
   9
 • 4 Star
   2
 • 3 Star
   2
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   1

Extract The Maximum Flavour

Vittorio
My Flowermate v5.0 s pro is an astounding companion whenever I need to find a proper smoke. It not only comes with a discrete three in one portable vaporising feature of using herbs, waxes as well as oils, but it also contains one of the most powerful battery from Samsung which has an extremely short warm up time. This is very much needed in order to extract the maximum flavour for each and every smoke, and it comes in very handy for the people looking at a good quality smoke. Moreover, the heating chambers are also separated, and the air path is also isolated leading to the heating chamber containing the flavorful smoke. The mouthpiece that I use is also resistant to the heat, therefore I only get cool smoke in my lungs.

There Are Appropriate Heating Chamber Screens

Fredrik
One good thing that I can say about my new Flowermate v5.0 s pro is that it does not require a lot of time for you to learn the interface. It is extremely easy, and even an amateur would be able to use it without any problems whatsoever. There are appropriate heating chamber screens that you can also purchase in order to customize this particular product. Moreover, it has a very large OLED display that contains all the necessary information that you need to know about your vaporizer. The mouthpiece is also made out of borosilicate glass, and it can be easily hidden in a compartment which is located within the unit. This makes it very easily transportable, and a wonderful travel companion that can travel in your pocket.

only beneficial to me

Adone
When I want to take a hit of smoke in my new flowermate v50s I have a smile in my face. It is mainly due to the huge amount of smoke which emanat from the vape machine, which is not only beneficial to me, but also makes it a worty time to spend smoking.

giant OLED screen

Abelardo
The cost of the flowermate v50s was a bit out of reach for my budget but when I heard about the facilities like a giant OLED screen, ease of use and the adjustable air flow, I knew I had to buy it. It was the best decision I have done in a long time.

exellent

giorgos
very trust site for shopping online. the flowermate pro is working perfect.so i will like to thanks you for your service.

Affordably and Good!

Michael
The vape world can feel like a jungle at first but here on Magic Vaporizers its all very easy to overview and understand the differences between each vape. I chose this one mainly for the price but also because of the design! Have had zero problems with it and I use it 3-4 times a week (for almost a year now) so it’s a good vape I’d say! Had a X-Vape before but it stopped working correctly after only a month. And it costs the same! So I would recommend this one to anybody looking for a good and not too expensive vape!

So far so good!

Logan
I got my vape – V5.0S Pro – just a few weeks ago and so far it works without any difficulties at all! I have a stationary one too that I use at home but this is a perfect complement. Warms up very fast (compared to my old one that never got fully warm before it crashed completely) and does it job with no hassle. Recommended! Also this site is highly recommended!! The shipping is for free and indeed fast too!! Im satisfied and will be back when its time for an update

Buy itt

Klill
this is actually a good and reliably little thing! Me I used mine for almost a year everyday with no problems at all! For this price its a must to buy! Its no cheap and halfworking vaporizer, its a good and nice looking thing here! Does its job like it should. Think its good for firsttimers! When its time for new vaporizer I will buy here. Great site wit lots of information and they offer free shipping on all products which is very very thankful.

Great!

Bjorn
I have had a few vapes over the years but this is one of my favs. Some others I had was working fine one day, only to break the next. But this one has stayed loyal all the time without any trouble! So big up for Flowermate V50S Pro! Dont look at the price and think its a bad choice because I know more expensive vapes that broke while this one is still warming and vaping ☺ and this is by far the best place to get you vape too! I was surprised by the fast delivery time! Many sites indicate that they have guaranteed shipping times etc, some even charges you extra for faster shipping. But here the shipping is always free and always fast! So thanks a lot for this Magic vaporizers and to anybody thinking about getting a Flowemate V50S pro – get it!

All good

Warren
Ok, I bought this Flowermate Pro a while back and it has been working fine all the time for me. So imo its a affordable and reliable little vape! Warms up fast (always does, not only when it was new) and feels really fresh and clean. Its actually my third vape I bought from MagicVaporizers and I must say..they are really a great store for vapes! It only took 2 days to get it and the support here is awesome. Keep it up guys!!

Položky 110 z celkem 14

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2

Napište vlastní recenzi

Píšete recenzi o: Flowermate V5.0S Pro

Jak hodnotíte tento produkt? *