Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Flowermate V5.0S Pro

3 999 Kč

4 599 Kč Uložit 600 Kč

Flowermate V5.0S Pro
Flowermate V5.0S Pro - Blue Flowermate V5.0S Pro - Side Flowermate V5.0S Pro - Top Flowermate V5.0S Pro - Bottom Flowermate V5.0S Pro Flowermate V5.0S Pro - Back
 •  
  Černé
 •  
  Modré
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

3 999 Kč

4 599 Kč Uložit 600 Kč

3 999 Kč

4 599 Kč Uložit 600 Kč


Zajistíme Vám nejnovější modely vaporizérů. Obdrželi jsme toto množství Flowermate V5.0S Pro dne 27 Apr. 2017.

4.3
Číst 9 Recenze | Napište recenzi

Flowermate V5.0S Pro je diskrétní 3-v-1 přenosný vaporizér pro suché byliny, vosky a oleje. Díky výkonným bateriím od Samsungu má nejkratší zahřívací dobu ze všech Flowermate vaporizérů. Má plně oddělěné vedení vzduchu, vedoucí přímo od zahřívací komory do náustku, oddělený od elekronických součástí, což mu umožňuje dodávat čisté a kvalitní výpary. Náustek je vyroben z teplu odolného borosilikátového skla a může být diskrétně skryt přímo uvnitř zařízení.


Další výhodou Flowermate V5.0S Pro je jeho velmi snadná ovladatelnost. Vložte náplň dle vaší volby do vaporizéru, a u digitálního OLED-displeje  za pomocí plus a mínus tlačítek nastavte teplotu mezi 40° C - 230° C dle svého přání. Zapněte zahřívání a za 30 vteřin již můžete začít natahovat kvalitní výpary. Jiné vaporizéry v této cenové kategorii mají obvykle nízkou autonomii, ale Flowermate V5.0S Pro se svými dvěma vysoce kvalitními zabudovanými bateriemi Vám umožní až 2.5 hodiny nepřetržitého použití.


Dostupný v černé a modré barvě.

Vlastnosti

 • Nastavitelný tok vzduchu
 • Plně oddělěné vedení vzduchu
 • Digitální ovládání teploty
 • Vyroben z vysoce kvalitních materiálů na lékařské úrovni
 • OLED Displej
 • Kapacita baterie 2.5 hodiny
 • Teplotní rozsah  40°C – 230°C
 • Praktické úložné místo

 

Doplňky (Zahrnuty)

 • Skleněný náustek
 • 5 nerezových sítek
 • Nabíječka
 • Zásobník na tekutinu/vosk
 • Zásobník na suché byliny
 • Čistící pomůcky
 • Balící pomůcky

 

Vylepšený Flowermate V5

Flowermate V5.0S Pro umí vše co V5.0, ale lépe. Díky novému LCD displeji, rychlejšímu rozehřívání, delší životnosti baterií, vylepšené zahřívací komoře, digitálnímu ovládání teploty a nové maximální teplotě (230°C) zcela jednoznačně předstihuje své předchůdce. Nově v této verzi též ukazuje kolik kapacity baterií ještě zbývá, což vám vždy umožní včas naplánovat, kdy je vhodná chvíle na jejich dobití. 

  

Maximální životnost baterií

Vybaven dvěma 2600 mAh Samsung bateriemi, FlowerMate V5.0S Pro vám umožní nepřetržitý provoz až 2.5 hodiny (~10 plných cyklů). Málo dalších produktů se s tímto může měřit, a ty, které mohou, stojí o mnoho více.

 

Multi-funkčnost

Flowermate V5.0S Pro má vyměnitelné zásobníky, což znamená, že můžete odpařovat jak sušené byliny, tak koncentráty ve formě vosků a tekutin. Zahrnuty jsou dva různé typy zásobníků, zásobník na sušené byliny a zásobník na tekutiny/vosky.

 • Zásobník na sušené byliny je praktický na odpařování suchých rostlin na cestách, i když za normálních okolností není třeba používat zásobník na suchý materiál.
 • Zásobník na tekutiny/vosky by měl být použit vždy při použití koncentrátů, jako např. vosků nebo olejů. Umístěte váš koncentrát do tamponu zásobníku z přírodní bavlny a poté vložte zásobník do vaporizéru.
 

Záruka

Všechny Flowermate výrobky zakoupené u MagicVaporizers mají záruku 2 roky (6 měsíců na baterie), s omezením na normální použítí zařízení.

Další informace

Dokáže vaporizovat Směsi, Oleje, Vosky
Výrobce Smiss
Styl Black or Blue
Zdroj napájení Battery
Zahřívací prvek Conduction (Ceremic Heating Element)
Způsob přesouvání páry Direct
Země výroby China
Záruka 2 years

Recenze položky Flowermate V5.0S Pro

Průměrné hodnocení:

4.3 Založeno na 9 hodnocení
 • 5 Star
   7
 • 4 Star
   0
 • 3 Star
   1
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   1

Affordably and Good!

Michael
The vape world can feel like a jungle at first but here on Magic Vaporizers its all very easy to overview and understand the differences between each vape. I chose this one mainly for the price but also because of the design! Have had zero problems with it and I use it 3-4 times a week (for almost a year now) so it’s a good vape I’d say! Had a X-Vape before but it stopped working correctly after only a month. And it costs the same! So I would recommend this one to anybody looking for a good and not too expensive vape!

So far so good!

Logan
I got my vape – V5.0S Pro – just a few weeks ago and so far it works without any difficulties at all! I have a stationary one too that I use at home but this is a perfect complement. Warms up very fast (compared to my old one that never got fully warm before it crashed completely) and does it job with no hassle. Recommended! Also this site is highly recommended!! The shipping is for free and indeed fast too!! Im satisfied and will be back when its time for an update

Buy itt

Klill
this is actually a good and reliably little thing! Me I used mine for almost a year everyday with no problems at all! For this price its a must to buy! Its no cheap and halfworking vaporizer, its a good and nice looking thing here! Does its job like it should. Think its good for firsttimers! When its time for new vaporizer I will buy here. Great site wit lots of information and they offer free shipping on all products which is very very thankful.

Great!

Bjorn
I have had a few vapes over the years but this is one of my favs. Some others I had was working fine one day, only to break the next. But this one has stayed loyal all the time without any trouble! So big up for Flowermate V50S Pro! Dont look at the price and think its a bad choice because I know more expensive vapes that broke while this one is still warming and vaping ☺ and this is by far the best place to get you vape too! I was surprised by the fast delivery time! Many sites indicate that they have guaranteed shipping times etc, some even charges you extra for faster shipping. But here the shipping is always free and always fast! So thanks a lot for this Magic vaporizers and to anybody thinking about getting a Flowemate V50S pro – get it!

All good

Warren
Ok, I bought this Flowermate Pro a while back and it has been working fine all the time for me. So imo its a affordable and reliable little vape! Warms up fast (always does, not only when it was new) and feels really fresh and clean. Its actually my third vape I bought from MagicVaporizers and I must say..they are really a great store for vapes! It only took 2 days to get it and the support here is awesome. Keep it up guys!!

Disappointed

Lina
I got mine and used it for a month before the heating just stopped. Magicvaporizers were very helpful and got me a new unit though so hopefully this one will last a bit longer or else I will buy another brand next time.

Outstanding

Loke
I am extremely happy with my purchase of the Flowermate V5S Pro. I have tried four different portable vapes and this one is by far the best. The others were NOT cheap ones. It is easy to clean, it is easy to load the material into the chamber, the heating element and degree of control is really wonderful as well as the long charge on the battery. I will be getting a second Flowermate V5S Pro for back-up.

Likeable but sadly presented a cracked oven, this once atleast

NvonD
Worked like a charm. Was kinda awed over the bio-mass which is left over, and found my temp - 196' Celsius.
However, coming home from a week long trip, it didn't start the warming anymore, when turned on. Upon closer inspection the ceramic oven was in 5 large splinters. Gently pressing it together made it start to warm again. But, applying superglue on those hair-fine cracks in oven was too much, and it stopped working.

I'm sure I'll just be provided with a new oven.

All that said, Flowermate easily offers best quality and functionality for the money, gets people to go "whoa" upon seeing, and testing it. Good stuff. Flowermate will remain as my go-to brand.
Recommended.

Best for this price

Santa Balls
I upgraded from the 5.0 and thought the extra features would be nice but not important. I was wrong, the control over the temperature is amazing I get the tastiest and cleanest vape from a dry herb vaporizer I've ever had. The new ceramic chamber stays pretty much spotless. I have nothing bad to say about this elegant vape.

položek: 9

na stránku

Napište vlastní recenzi

Píšete recenzi o: Flowermate V5.0S Pro

Jak hodnotíte tento produkt? *