Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1

2 069 Kč
Magic Flight - napájecí adaptér 2.1
Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1 Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1 Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1 Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1
2 069 Kč

We guarantee you the latest/newest vaporizer versions.

Napájecí adaptér Magic-Flight 2.1 ukončí vaši potřebu používat baterie a při připojení do zástrčky na stěně nebo v autě je nevyčerpatelným zdrojem energie. Poskytuje stabilní napájení pro dokonalé a konzistentní používání s vaporizérem Launch Box.


Integrovaný otočný ovladač nabízí úplnou kontrolu nad vaporizací, jelikož můžete vaporizér Box používat se širokým spektrem nastavení teploty. Dokáže fungovat při nižších teplotách pro vaše aromaterapeutické směsi a vyšších teplotách pro vaporizací pomocí hadice vodní dýmky koncetrátových podložek. Nový design zástrčky ve stylu banánu efektivně zapadá ke všem generacím vaporizéru Launch Box a po připojení nabízí spolehlivý zdroj energie. Energie se do vašeho vaporizéru Launch Box dostává pomocí snadno stlačitelného tlačítka se na konci nabíječky, díky čemuž je vaporizace pomocí vaporizéru Launch Box ještě lehčí.


Stejně jako vždy poskytuje na napájecí adaptér Magic Flight 2.1 i v tomto případě společnost Flight doživotní záruku.

Zahrnuto

 • Napájecí adaptér 2.1
 • A/C nástěnný napájecí adaptér
 • 12v napájecí adaptér do auta
 • Příručka pro napájecí adaptér Flight

 

Další informace

Remove Compare Link Ne
Výrobce Magic-Flight

Recenze položky Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1

Průměrné hodnocení:

5 Založeno na 6 hodnocení
 • 5 Star
   6
 • 4 Star
   0
 • 3 Star
   0
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   0

best accessory to get

Jesus
This changed the game for me. I never really felt that the mflb worked and felt like I wasted my money when I bought it. The power adapter however changed everything. No need to find charged batteries with this handy device. It allows you to change power levels as well. I really have no complaints for it. The MFLB kits should just come with a power adapter. It seems like its a necessity to get the most use out of your vape.

Does the trick

OscarM
Really enjoy not having to worry about the charge on my batteries, just stick it in adjust the temp press the button and your off, very easy master quality of the MFLB goes way up definitely a solid purshase.

Worth to upgrade

Catilyn
I just got the new power adapter and for what it's worth, it rocks.

The only downside to it is that because of the power cord, it feels like the Launch Box is actually heavier than it really is. However, after a couple of uses, I got used to it.

It is really nice not to have to use batteries all the time.

Wow. Just wow!

Bingal
The difference between using this adapter and the original batteries is astronomical. I get more dense vape and never have to worry about insufficient power.

Definitely get this one if you are tired of the hassles with batteries.

What a difference!

Stuart
When I first bought the MFLB I got disappointed over the weak batteries that ran out of juice so fast so I'm delighted they came up with this accessory to fix that problem.

A must buy if you want your launch box to match the other portable vaporizers on the market.

A gamechanger!

Sidney Sam
I had grown accustomed to always making sure my batteries were reloaded, but after getting this adapter I now only use batteries when on the go.

To me it seems like the vapor quality is better and I've experimented with the power dial to get the perfect vapor and found that starting at 6 for the first two trenches and then moving up to 8 creates dense vapor

I can recommend this adapter to everyone who want to unlock the true power of their Launch Box!

položek: 6

na stránku

Napište vlastní recenzi

Píšete recenzi o: Magic Flight - Napájecí Adaptér 2.1

Jak hodnotíte tento produkt? *