Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

PRŮVODCE KOUPÍ VAPORIZÉRU

Nikdy nezapomínejte, že ani nejkvalitnější nebo nejdražší vaporizér nemá vysokou hodnotu, pokud nesplňuje vaše potřeby. Počet různých vaporizérů rapidně narůstá. Široká nabídka alternativ může být komplikovaná dokonce i pro ty, kteří vaporizér již používají. Jak může někdo, kdo chce ještě pouze začít používat tento nástroj, zjistit, které zařízení si má koupit? A jaké jsou výhody a nevýhody různých způsobů vaporizace? Neexistuje žádný univerzálně „nejlepší“ vaporizér - pouze nejlepší vaporizér pro vaše potřeby. Abyste zjistili, který to je, ohodnoťte vaporizéry na základě svých potřeb, které jsou pro vás nejdůležitější. Níže uvádíme seznam bodů, které byste měli zvážit. Jejich důležitost je ovšem pouze na vás:

 

ROZPOČET

Přestože jsou cena a kvalita často propojené, existují i vynikající cenově dostupné vaporizéry. Ceny na stránkách MagicVaporizers sahají od 2 999  za jednoduchý, ale spolehlivý startovací balíček Magic Flight Launch Box až po 11 999  za vaporizér Volcano Digit, kteří víceří považují za Rolls Royce mezi vaporizéry. Nejširší nabídka se nachází v cenovém rozpětí 3 000 -  7 000  a zahrnuje nejoblíbenější vaporizéry, jako třeba Arizer Solo a WISPR 2.

 

K dispozici je také mnoho levnějších vaporizérů, které si můžete zakoupit na stránce eBay a různých jiných obdobných webových stránkách, avšak tyto vaporizéry jsou často napodobeniny nebo jednoduše nekvalitně vyrobené zařízení z levných materiálů. Obvykle na ně nedostanete záruku nebo možnost opravy v případě potřeby. Značkové zařízení za výrazně nižší cenu než uvádí jejich výrobcem, jsou často prodávány neautorizovanými prodejci, což může zkomplikovat uplatnění záruky nebo se může také jednat o padělky.

 

SPOLEHLIVOST

Spolehlivost vaporizéru je klíčová, pokud ho chcete využívat na terapii. Mnohem spolehlivější jsou obvykle jednodušeji provedená zařízení, na kterých se v podstatě nemá co porouchat. Komplikovanější vaporizéry vyžadují kvalitní strukturu a materiály, které zaručí jejich spolehlivý a efektivní provoz. Pokud si chcete ověřit spolehlivost vaporizéru, jehož koupi zvažujete, přečtěte si recenze zákazníků a názory na fórech. Skvělé hodnocení naznačují nejvyšší kvalitu zařízení. Pokud si to můžete dovolit, doporučujeme vám zakoupit si druhý vaporizér jako zálohu.

 

ZÁRUKA

Bez ohledu na to, jaký je vaporizér spolehlivý, vždy existuje šance, že se budete muset spolehnout na jeho záruku. Pokud si absolutně nemůžete dovolit být bez vaporizéru, rozhodně potřebujete kvalitní záruční servis. Nestačí však mít skvělou záruku pouze na papíře - klíčový je samozřejmě opravdový servis. I v tomto případě doporučujeme přečíst si recenze zákazníků, abyste věděli, co můžete očekávat.

 

ČAS POTŘEBNÝ NA ZAHŘÁTÍ

Jelikož vaporizéry fungují na principu hromadění teploty zahříváním, všechny se musí před provozem zahřát. Většina zařízení to dosáhne během několika sekund, zatímco jiné mohou potřebovat až 30 - 45 minut. Vaporizéry mohou používat jako zdroj tepla na rychlé zahřátí přímý plamen, stejně se však rychle zahřívají také některé mobilní zařízení poháněné baterií. Na opačném konci spektra se nacházejí vaporizéry, které využívají keramické ohřívače. Ty si obvykle vyžadují na zahřátí delší dobu, ale některé z nich jsou vyrobeny pro celodenní provoz, což znamená, že se dají používat okamžitě, když dosáhnou provozní teplotu.

 

PŘENOSNOST

Vzhledem k tomu, že váš vaporizér je produkt s mnoha využitími, je možné, že ho budete chtít využívat na různých místech. Ačkoli mnohé vaporizéry se dají snadno přenášet, některé jsou vyvinuty speciálně pro použití na cestách. Přenosné vaporizéry jsou kompaktní, lehké, jednoduše se vejdou do kapsy nebo malého přenosného obalu a nevyžadují si zapojení do zástrčky.

 

Někteří lidé se domnívají, že přenosné vaporizéry nefungují dostatečně rychle nebo nejsou v některých situacích natolik účinné jako nepřenosná zařízení. Některé modely mají lepší pověst než jiné, ale třeba mít na mysli, že to, co je pro někoho jiného nedostačující, může vám stačit.

 

ZKUŠENOSTI

Získání nejlepší možné páry z různých vaporizérů vyžaduje ovládnutí správného způsobu používání. Zařízení poháněná plamenem vyžadují správnou délku plamene a také správné využití. Na druhé straně existují také vaporizéry, které plní balónky a jejich používání je snadné pro všechny.

 

Ačkoli zpočátku se můžete učit využívat zařízení pomaleji, můžete být později odměněni vynikajícími výsledky. Pokud jste nedočkavý typ, snažte se najít produkt, který můžete jednoduše používat hned po vyjmutí z krabice.

 

JEDNODUCHOST POUŽITÍ

Je třeba zvážit počet rukou, které budete potřebovat na přípravu a používání vaporizéru, nakolik ti, kteří hledají extrémní pohodlí nebo mají omezenou možnost používání rukou, by si měli zvolit vaporizéry, které se dají ovládat jednou rukou. Platí to o fázi přípravy a také používání, protože některé vaporizéry vyžadují jemné rozdrcení aromaterapeutické směsi, přičemž je možné, že grinder nedokážete snadno používat jednou rukou. Chcete-li zjistit, jak jednoduše se každý vaporizér používá, přečtete si recenze zákazníků.

 

DESIGN

Existují dva odlišné typy vaporizace: Vedení, které zahřívá materiál přímo kontaktem s horkým povrchem, a proudění, které zahřívá materiál nepřímo přenášením horkého vzduchu přes materiál. Všechny vaporizéry zahrnují některé prvky obou systémů, většinou však převládá jeden nebo druhý systém. Většina nových vaporizérů využívá metodu proudění, ale existují také modely, které používají vedení a nadále se rozvíjejí.

 

Modely založené na principu proudění jsou obecně považovány za lepší vzhledem k tomu, že se dá snadněji předejít vznícení, protože horký vzduch prochází přes aromaterapeutickou směs lépe a zahřívá ji mnohem rovnoměrněji. Také systém ovládání teploty je značně jednodušší. Modely založené na principu vedení zahřívají primárně povrchovou oblast, proto si obvykle vyžadují jemnější směs a během používání musíte materiál míchat nebo třepat, aby se více povrchu vystavilo teplu. Mají sklon být jednodušší, kompaktnější a levnější než zařízení používající proudící vzduch. Nejnovější modely založené na principu vedení minimalizovaly nebo zcela odstranili nedokonalosti, a proto není třeba vyloučit jejich jen kvůli způsobu zahřívání.

 

PŘESUN PÁRY

Pára se obvykle přepravuje přímo přes trubici, hadici, spodní část zařízení nebo přímo ze samotného zařízení. Tyto techniky jsou často známé jako přesun páry bez pomoci. Nepřímý přesun páry znamená naplnění sáčku nebo balónku s použitím ventilátoru nebo pumpy a často se označuje za asistovaný přesun páry.

 

Způsob přesunu páry má vliv na aroma páry: Nejlepší aroma nabízí pára přímo z vaporizéru, přičemž za ní se umísťují systémy s trubicemi nebo hadicemi, následně hadičky a pak balónky nebo sáčky. Poslední možnost se spojuje s vysokým poměrem vzduchu a páry, přičemž pára v sáčku se postupně rozplývá a mizí. Nahromaděná pára na povrchové oblasti čehokoliv použitého na přesun páry navíc dříve nebo později ovlivní aroma.

 

MATERIÁLY A CESTA PŘEVODU PÁRY

Jelikož jsou vaporizéry zařízení určená pro léčbu, spotřebitelé si často dělají starosti s materiálem použitým pro výrobu zařízení a zvláště s tím, který se využívá v částech, kterými proudí pára a vzduch. Uznávaní výrobci obvykle uvádějí, zda použité materiály splňují podmínky směrnice RoHS, a přesně uvádějí, jaké materiály se nacházejí v částech zařízení, kterými proudí vzduch (zvláště ten zahřátý).

 

OVLÁDÁNÍ TEPLOTY

Ovládání teploty je klíčové ze dvou důvodů: Ovládání vám umožňuje vyhnout se vznícení a také ovládá vylučování aromat, které se uvolňují při specifických teplotách, což je hlavní výhodou vaporizace. Vznícení uvolňuje nejen všechny aromata současně, ale navíc také toxiny.

 

Mnohé vaporizéry poskytují digitální displeje, které zobrazují vnitřní teplotu, avšak většinou jde o teplotu zahřívacího zařízení, a nikoli o teplotu vaporizace. Kritické je, že i když nezobrazují skutečnou teplotu vaporizace, poskytují způsob, jak konzistentně používat zařízení po celou sezónu při stejné teplotě.

 

Několik jiných vaporizérů má pouze jednoduché stupňové ovládání, které slouží stejnému účelu, nakolik si můžete vždy zvolit stejné nastavení. Mnohé vaporizéry mají pevné body zahřívání, které můžete zvolit, co vám opět poskytne konzistentní zkušenost. Některé vaporizéry jsou zase jednoduše pevně nastaveny na určitou teplotu.

 

Vaporizéry, které nejsou pevně nastaveny na konkrétní teplotu a neposkytují možnost ovládání, obvykle mění teplotu v závislosti od používání. To obvykle vyžaduje, abyste se naučili přístroj správně používat: příliš rychlé výsledky chlazení proto způsobují, že nevzniká pára a příliš pomalé ochlazení může způsobit přehřátí a vznícení. Naučit se správně používat zařízení nemusí být tak náročné, jak se zdá. Některé vybrané vaporizéry navíc nemají žádné ovládání teploty.

  

ZDROJ ENERGIE

Existují dva způsoby pohonu vaporizérů: ohněm nebo elektřinou.

 

Vaporizéry poháněné ohněm využívají butan - obvykle z externího zdroje, jako je například hořák. Z tohoto důvodu se někteří uživatelé tímto vaporizérů vyhýbají, ačkoliv jsou vyrobeny speciálně tak, aby udržovaly butan mimo průtoku vzduchu. V některých případech se butan používá interně, přičemž pohání katalytický konvertor.

 

Vaporizéry poháněné elektřinou jsou mnohem oblíbenější, přičemž obvykle používají variaci keramického ohřívače. Jako zdroj napájení mohou používat zástrčku nebo baterie. Vaporizéry do zástrčky jsou přirozeně méně přenosné a jsou často známé jako stolní modely. Vaporizéry poháněné bateriemi jsou na druhé straně známé jako přenosné. Některé vaporizéry mají odnímatelné baterie, avšak baterie je obecně spíše zabudovaná a dobíjecí. Problém v případě tohoto typu spočívá v tom, zda dokážete sami baterii bez námahy vyměnit. Ve většině případů to možné není, a přestože výrobci nabízejí službu výměny baterie za dostupnou cenu, je třeba vaporizér odeslat do servisního centra a čekat, až se vrátí. 

 

EFEKTIVITA

Některé vaporizéry jsou považovaný za výkonnější než ostatní, většinou se to však dosahuje udržováním nízké teploty vaporizace a také udržením nízkého množství materiálu. Vylepšuje se tak aroma a vytváří se jemnější pára, ačkoli se nemusejí uvolnit všechny aromata, které chcete získat.