COVID-19: Náš sklad není ovlivněn. Dodací lhůta je 1 až 3 pracovní dny.
Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Arizer V-Tower

3 199 Kč

3 999 Kč Ušetřete 800 Kč

Arizer V-Tower
Arizer V-Tower Vaporizer Arizer V-Tower - Front Arizer V-Tower - Included Arizer V-Tower - Display Arizer V-Tower - Top
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

3 199 Kč

3 999 Kč Ušetřete 800 Kč

3 199 Kč

3 999 Kč Ušetřete 800 Kč


Zajistíme Vám nejnovější modely vaporizérů. Obdrželi jsme toto množství Arizer V-Tower dne 28 čer. 2020.

4.8
Číst 23 Recenze | Napište recenzi

Arizer V-Tower je elektrický vaporizér vhodný pro každodenní používání. LCD digitální displej, kvalitní hadice, automatický vypínač a keramický zahřívací prvek jsou chráněny doživotní zárukou. Díky provedení vaporizéru V-Towers založeném na hadicích se doporučuje samostatným uživatelům vaporizéru, zatímco velký bratr z této série (Arizer Extreme Q) je pohodlnější pro skupinové používání.


Používáním nezávislé komory zabraňuje vaporizér V-Tower kontaktu materiálu se zahřívacím prvkem, což vám šetří čas potřebný na čištění a umožňuje plynulejší vaporizaci. Vnějšek sestává z dobře provedeného rámu, který já nabarvený s moderní půlnoční úpravou.


Potřebujete další informace? Přečtěte si podrobný popis produktu a originální uživatelské recenze níže!

Vlastnosti

 • Nová povrchová úprava - půlnoční chrom
 • Kompaktnější provedení
 • Nová LCD obrazovka s jasným zobrazením
 • Rychlý keramický zahřívací prvek
 • Přesné ovládání teploty se třemi čidly teploty
 • Nový design s pevnými obvody
 • Extra dlouhý kvalitní bič
 

Příslušenství (zahrnuto)

 • Návod k použití
 • Hadice vaporizéru
 • Koncovka hadice
 • Aromaterapeutická mísa
 • Skleněná cyklónová mísa
 • Nástroj na míchání vaporizéru
 • Souprava sítek pro vaporizér
 • Napájecí kabel
 

Materiál a displej

Nakolik je zahřívací keramický prvek chráněn duálními stěnami z nerezavějící oceli, zůstává vaporizér V-Tower dostatečně chladný na to, abyste se jej dotkli během provozu. Uvnitř vaporizéru se nachází komnata, která je utěsněna netoxickou izolací, která odděluje zahřívací prvek od materiálu. Křišťálově čistý LCD displej s modrým podsvícením umožňuje snadné čtení a snadné přizpůsobení teploty.

 

Arizer Tech navrhl vaporizér V-Tower tak, aby byl co nejodolnější a nejúčinnější, což vedlo k vytvoření jeho vertikálního designu. Využitím tohoto designu se umožňuje rovnoměrné proudění vzduchu, který uvolňuje z vašich aromaterapeutických směsí aroma. Nahoře vaporizéru je připojena cyklónová mísa, kterou mnozí považují za nejlepší momentálně dostupnou komoru vaporizéru na trhu. Všechno sklo bylo otestováno a má laboratorní kvalitu.

 

Systém hadic

V soupravě je zahrnuta hadice lékařské třídy z netoxického materiálu. Nakolik je aroma nejvyšší prioritou, trubice je vytvořena z tepelně otestovaného skla, což znamená, že vůbec neriskujete zdraví ani chuť gumy! Připojovací mísa, která spojuje cyklónovou mísu a koncovku je vyrobena ze skla, které se nejen snadno čistí, ale také vyměňuje. Díky tomu můžete používat vaporizér bez bakterií, dokonce i když jste s přáteli v období chřipky. Hadice se dá otáčet o 360 stupňů kolem vaporizéru V-Tower, díky čemuž si můžete hadici s přáteli podávat celkem jednoduše.

 

Funkce automatického vypnutí

V-Tower má funkci automatického vypnutí, která je do zařízení integrována s 2 nebo 4 hodinovým nastavením. Už se více nemusíte bát, jestli jste vaporizér nezapomněli vypnout!

 

Záruka

Na elektroniku vaporizéru Arizer V-Tower se vztahuje 3 letá záruka, zatímco na keramický zahřívací prvek se vztahuje doživotní záruka.

 

Další informace

Dokáže vaporizovat Směsi
Výrobce Arizer Tech
Velikost (délka x šířka x výška) 8 x 3 x 14 cm
Hmotnost vaporizéru 387 g
Styl Stříbrný
Zdroj napájení Zástrča
Zahřívací prvek Keramický
Způsob přesouvání páry Hadice
Země výroby Kanada
Záruka 3 roky

Recenze položky Arizer V-Tower

Průměrné hodnocení:

4.8 Založeno na 23 hodnocení
 • 5 Star
   19
 • 4 Star
   4
 • 3 Star
   0
 • 2 Star
   0
 • 1 Star
   0

A really magicvaporizer

Buddy
I'm a newbe to vaping, I got a cheap twenty quid eBay vap; just to see is vaporizing my herbs was the way to go, and threw my old pipe after five minutes of trying that.

So next step was to decide on an affordable desk top vap, so for me this Arizer V Tower was a no brainer. Two very small niggles, the whip tubing (probably just because its new) has a sticky feel, and also seems to have a static charge; so pet hairs and any debris stick to it like a magnet. Also Arizer could be more helpful in the manual by telling you how to switch the LCD readout from °C to °F.

Apart from that, well the flavor of the vapor is wonderful, its much cooler than the cheap vap. I also read that accurate temperatures are crucial from a medical users point of view; when it comes to extracting the most benefit from your medicinal herbs. Well I've been watching the screen on this unit for the past hour now; with it set to my sweet spot of 400 °F its not veered more than one degree from the set temperature for the whole of that time.

If the summer ever gets here hahahahaha, I shall get a better portable vap, to take out to my favorite park bench. Just have to decide between the Solo 2 or the ArGo because Arizer is definitely a brand I shall stick with.

Amazing

John_90
Just got this delivered last week and I am more than happy with this purchase! Really easy to use and understand, didn’t bother reading about it ☺ And for this price, with this reliable and fast fast delivery, whats there to think about? Its my second time buying here on Magic and I will be back for a third time, believe me! If I had to say one “bad” thing about its that the charger is a bit ugly haha but who cares?? Everything else is really amazing about this vape so If you think about buying one – just press the button and do it ! You wont regret it!!

Satisfied with this Tower

Stefan Dijks
The whole idea with vaporizers is just stunning! And this store is really the same :) I was impressed by their good attitude and fast delivery! Best around probably… Anyway, this V-Tower works just fine for me! But I think I will buy the bigger one, Extreme Q, in a short time because I always have some friends over and from what Ive heard that one is better then. But for now, this is great! It won’t be standing in some dark corner if I decide to get the Extreme q. This vaporizer does its work and more! So I can honestly recommend to any one thinking about getting just this one or any vaporizer for that matter. For this price (free shipping!!) it’s a bargain.

Best vape store!

Daniel
This store is by far the best. I purchased this Arizer V-Tower a couple of months ago and so for I am only satisfied. No problems what so ever. The shipping time was only 2 working days to Sweden. And the price was really what made me look at this vape. At first I didn’t look at any vape under 200 euros but a friend of mine told me about this one. I read a few reviews and decided to give it a try. Now I see myself telling all my friends about this! So there is basicly nothing else to say. Fast shipping, good product, no strange errors or overheating. Just buy it!

BUY

Ragdoll
People have to buy this! It’s a must for anybody in this game. Newcomers, oldtimers, everybody. Very easy to use, great display system. Once you find your way to use it witht he temperature, fan etc you will love it. MagicVaporizers deserves a big applause, lot of information about each vaporizer and no plain text that nobody reads, very informative and serious. Fast shipping and well packed. Talked to a guy who bought a similar vaporizer from another store and it seemed to have been used already and it started having charging troubles after only one week. I have now used this V-tower for approx.. 8 months and it never fails!!

Great vape!

Onlinehustler
I was looking at this V-tower and the Extreme Q model. Since I am the only one to use it I went for this V-tower. Price was very attractive too. And speaking about prices, its good that Magic Vaporizers has free shipping: what you see is what you get. No weird extra fees or stuff like that. Straight forward site overall with lots of good info. Great reviews on here as well. Everything is in the same place, you just need to go here and everything you need is right here. Info, reviews, etc- So why wait, just order it! I will def be back soon!

Totally satisfied

F&R
We have been using the V Tower for a little over a week now. The learning curve wasn’t as tough as I’d imagined, we’re getting the hang of setting the proper temps, there’s still more to learn and to vape. For a couple who had never vaporized before, we are convinced it’s the only way to go after experiencing the V tower. Quick and painless (free) delivery, and great pricing, the whole package. We will be back. Thanks MagicVaporizers

Love it

Jonas
Had this for about a month and love it!! Took a few tries to get the temp/flow down but after some experimenting found the sweet spot. Great service from friends at MV

Buy buy buy

Fish
Ordered on Friday and received the item on Monday! (Very fast shipping) These guys are great to deal with and have a high level of service. I would recommend the Arizer Extreme Q if you want to take advantage of the fan option (for balloons) and the extra essentials you get.

Nonethless, I would definitely recommend them and look forward to another future purchase.

almost perfect

Jonas
The only reason I give it 4 stars in design is because it doesn't have a valve for when you use the bag. Other than that I have used it every day for the last year and a half and it works perfect every time.

Položky 110 z celkem 23

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3

Napište vlastní recenzi

Píšete recenzi o: Arizer V-Tower

Jak hodnotíte tento produkt? *