Nejnižší ceny
Doručení na další den
Autorizovaný distributor
Bezplatné doručení vaporizérů

Vaporizér MIGHTY

7 399 Kč

8 999 Kč Ušetřete 1 600 Kč

MIGHTY Vaporizer
MIGHTY Vaporizer MIGHTY Vaporizer - Top MIGHTY Vaporizer - Side MIGHTY Vaporizer - Included MIGHTY Vaporizer - Grinder MIGHTY Vaporizer - Display MIGHTY Vaporizer - Size
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

7 399 Kč

8 999 Kč Ušetřete 1 600 Kč

7 399 Kč

8 999 Kč Ušetřete 1 600 Kč


Zajistíme Vám nejnovější modely vaporizérů. Obdrželi jsme toto množství Vaporizér MIGHTY dne 25 Apr. 2019.

4.4
Číst 133 Recenze | Napište recenzi

Vaporizér MIGHTY je tady! Tento vaporizér je ručně vyrobený v Německu společností Storz & Bickel, která je také výrobcem vaporizérů Volcano Vaporizér, a skládá se z materiálů nejvyšší kvality, které zabezpečují vysokou výdrž a funkčnost.


Využitím kombinace zahřívání vedením a prouděním se dokáže vaporizér MIGHTY zahřát za několik sekund a následně nabízí viditelné obláčky páry - bez ohledu na to, zda odpařovat aromaterapeutické směsi, oleje nebo vosky. Uvnitř vaporizéru MIGHTY najdete šikovnou chladicí jednotku, která se dá jednoduše vyjmout a vyčistit. Díky duální lithium-iontové baterii dokáže vaporizér MIGHTY vydržet 1,5 to 2 hodiny používání a omezení vybíjení baterie má také užitečnou funkci automatického vypnutí.


Kvalita pary vaporizéru MIGHTY je podobná jako u zařízení Volcano: je hustá, aromatická a čistá. Na rozdíl od ostatních přenosných vaporizérů má MIGHTY efektivní systém na tvorbu páry, který nabízí příjemný zážitek bez potřeby zkušeností. Cena tohoto jedinečného zařízení se může zdát vysoká, ale zřejmě půjde o jediný vaporizér, který budete kdy potřebovat!


Pokud hledáte přenosnou verzi, která se dá používat pomocí vašeho smartphonu, viz malého bratra vaporizéru MIGHTY - vaporizér CRAFTY.

Vlastnosti

 • Plné proudění horkého vzduchu
 • Výdrž baterie 1,5 - 2 hodiny
 • Přesné ovládání teploty
 • Duální lithium-iontové baterie
 • Vysoce účinná výměna tepla
 • Automatické vypnutí
 • Zahřátí za 60 sekund
 • Velký LED displej
 • Upozornění vibrováním
 

Příslušenství (zahrnuto)

 • Napájecí adaptér
 • Podložka na kapaliny
 • 3x náhradní sítka
 • Čisticí kartáček
 • Grinder
 • Pomůcka pro plnění
 • Těsnící kroužky
 • Návod k použití
 

Duální lithium-iontová baterie

Vaporizér MIGHTY využívá duální lithium-iontovou baterii, která vydrží několik hodin souvislého používání. Dvojité balení baterie umožňuje dosáhnout dlouhou provoz a využít velkou oblast používání. Vaporizér MIGHTY se dá i s celkem vybitými bateriemi používat s napájecím adaptérem.

 

Pomůcka na plnění

Pro rychlé a čisté naplnění plnicí komory můžete použít pomůcku na plnění, která je zahrnuta do vaporizéru. Na místě chladicí jednotky je na vrch plnicí komory připojena pomůcka na plnění. Chladící jednotka zajišťuje, že pára se ochlazuje a dosahuje optimální a bohaté aroma.

 

Rychlé zahřátí

Vaporizér MIGHTY využívá širokou zahřívací komoru a vysoce efektivní nástroj pro výměnu tepla, díky čemuž poskytuje viditelnou páru již při prvním použití. Jednotka obsahuje také LED displej, který poskytuje uživatelům možnost přesného ovládání teploty vaporizace. Vaporizér MIGHTY dokáže dosáhnout nastavenou teplotu za přibližně 60 sekund.

 

Záruka

Vaporizér MIGHTY získáváte spolu s dvouletou zárukou, která je omezena na běžné používání.

 

Další informace

Dokáže vaporizovat Směsi, Oleje, Vosky
Výrobce Storz & Bickel
Velikost (délka x šířka x výška) 8 x 3 x 14 cm
Hmotnost vaporizéru 230 g
Styl Černá
Zdroj napájení Baterie
Zahřívací prvek Zahřívání prouděním v kombinaci s vedením
Způsob přesouvání páry Přímý
Země výroby Německo
Záruka 2 roky

Recenze položky Vaporizér MIGHTY

Průměrné hodnocení:

4.4 Založeno na 133 hodnocení
 • 5 Star
   87
 • 4 Star
   27
 • 3 Star
   10
 • 2 Star
   7
 • 1 Star
   2

Astonishing

Underhouse
My favourite part about the Mighty Vaporizer is its efficiency in delivering the full effect of herbs. It extracts the full flavour and aroma of herbs and you get to enjoy a greater feeling of relaxation. Mediocre quality herbs turns better with Mighty Vaporizer and high quality herbs turns into an incredible experience for the user. I’d recommend this Vaporizer 10 out of 10 times to all those I know, everyone should definitely get a Mighty Vaporizer (and some dosing magazines!) as soon as possible.

Juicy vapor from an excellent device

Urho
Is it safe to say love at first vape? Because it truly is. I am in love with Mighty. Regret having to waste time when I was contemplating if I should buy it but I’m glad I did! No regrets now because it is very smooth and easy to operate. Not to mention the cleaning part, it’s also easy ish to clean. The vape is really smooth and it’s not hot like for example PAX. It’s just the perfect temp. Thick and filled with flavor.

Mighty exceeded my expectations!

Mr. Odins
It has a simple design and high quality build which works really well. It definitely is a better upgrade instead of rolling all the time. The cloud it gives is always thick and dense. ALWAYS. Which is more economical in my case since I get the most use and experience out of my dried herbs. Highly recommended to all. And yes, now I get it why there are so much good reviews about the Mighty vaporizer.

Almost perfect

Sandor
Not to brag but I own a lot of portable vapes and I keep grabbing Mighty when I leave the house and when I’m at home as well. With its long battery life, it’s very convenient to use when I’m out with friends and since I can use it while charging, it is also very convenient to use at home. Been hooked to this unit for weeks now ever since I bought it and I do not regret buying it.

The best of the best

The Weed Monster
I cannot believe that it took me so long to discover Mighty! The idea of having a proper and working temperature control blows my mind. It delivers the herb’s effects at an ideal temperature that it feels like the herb and Mighty Vaporizer goes together like Peanut Butter and Jelly, only more perfect, more balanced, and more natural. This amazes me to no end. I have tried other vaporizers but nothing comes close to Mighty Vaporizer. The delivery from Magic vaporizers were quick and stealthy as well.

Could have been better

Bo the Kanoe
I was given Mighty by my girlfriend and I think she made the wrong call. Not that I hate it but I don’t like it that much. Sure, it’s easy to use and has good vapour but it’s big man. I can’t vape as discreetly as I would with my other portable vapes. Still very grateful to my girl for giving me this tho! An addition to my collection of vapes. Might still use it during road trips and travels or during times when I have some place to put it and not just in my pocket.

Big size but big capacity too

Banjo K
Mighty is the first portable vape I bought. Reviews say that it is a bit bigger and said to be “less portable” than other portable vapes available in the market but that did not stop me. After further research, I have learned that Mighty has a battery life which can outlast most portable vapes and I think that trumps over the slightly bigger built it has. Also, I have read about its hybrid conduction-convection system which can produce HQ dense flavorful clouds. And yep, they weren’t lying when they said that.

Thick & Flavorful vapor

Wowzer
Buying Mighty has been one of my top decisions for 2018. I’ve been looking for a new unit that can fulfill my tiny specifications which I do not find in other good vapes. Mighty has a temp comtrol system where I can set it exactly at the temp I want it to be. No more plus minus buttons to push. Plus I have read it has a hybrid heating system which I think shows through the clouds it produces. Always so dense.

Magnificent product!

Game of Vapes
4 out of 5 stars for the Mighty. I’m a 24/7 ish vaper and this vaporizer works wonders for me. Mad love for the battery life and the vape production. This baby lasts long. Longer than Crafty. Twice as long I think. The clouds are perfect. Always dense. Always flavorful. Always delicious. It’s the perfect combination of its hybrid conduction system and their precise temperature control system. I get to set it exactly how I want it for my herbs to produce the best aroma and flavor.

Mighty is an okay vaporizer.

Linus
I mean it’s good and smooth. There are a lot of plus points but I’m guessing the size got me which made it go from really good vaporizer to an okay one. Specs are great though. Heats up fast but the unit does not feel hot despite being used for a long time. If you can just get past through the size and the “portability” of the unit, you’re definitely gonna fall in love with Mighty.

Položky 110 z celkem 133

na stránku
Stránka:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 14

Napište vlastní recenzi

Píšete recenzi o: Vaporizér MIGHTY

Jak hodnotíte tento produkt? *